5 rzeczy, których nie powinieneś robić na Instagramie!

5 rzeczy, których nie powinno się robić na Instagramie


Chcesz zostać gwiazdą Instargrama? Pamiętaj zarówno o tym, co może Ci ułatwić drogę do sławy, jak i o tym, czego unikać, aby nie zrazić do siebie potencjalnych fanów. 
Zazwyczaj większość poradników mówi o tym, co należy robić, żeby osiągnąć sukces. Warto jednak poznać także te działania, przez które łatwo możesz zamknąć sobie drogę do popularności w mediach społecznościowych. Spójrz na naszą listę najczęściej popełnianych błędów i zastanów się, czy nie robisz któregoś z nich? 


1. Konto prywatne 

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, nie możesz się ukrywać. Twój profil instagramowy oraz konto na Facebooku nie mogą być prywatne. Ich ograniczona dostępność nie pomoże Ci przyciągnąć followersów, a jedynie zniechęci fanów i użytkowników poszukujących nowych, ciekawych profili, które mogliby obserwować. Zadbaj o to, żeby wszystko co publikujesz było widoczne i trafiało do jak najszerszej grupy odbiorców – stwórz profil publiczny. Dzięki temu wszystkie lajki i udostępnienia, które zdobędziesz, także te zyskane za pośrednictwem bfame, będą widoczne dla każdego, kto odwiedzi Twój profil. Zyskasz rozgłos i zainteresują się Tobą nowi użytkownicy. 

Follow Instagram Bfame.pl


2 . Follow4follow

Choć kilka lat temu na Instagramie roiło się od tego typu komentarzy, dziś ta moda przemija i pojawia się ich coraz mniej. Dlaczego? Proszenie o lajki wygląda źle i nie świadczy dobrze o właścicielu konta – użytkownicy Instagrama mogą wówczas wszędzie zobaczyć, jak zdobywasz swoje polubienia, co nie wpłynie dobrze na opinię o Twoim profilu. 

Jeśli potrzebujesz, kup like Instagram oraz sprawdź w zakładce nowe zamówienie - fani Instagram – skorzystaj z bardziej dyskretnego i skuteczniejszego źródła, jakim jest bfame. Zamówione w ten sposób aktywności pojawią się naturalnie, nie znikną, a Ty nie stracisz w oczach swoich fanów. 3. Za rzadko lub za często umieszczasz posty

Złota zasada umiaru sprawdzi się także w przypadku częstotliwości publikowania postów – nie zalewaj swoich fanów masą aktywności, ponieważ właściwy przekaz zginie w ich natłoku. Pilnuj jednak tego, aby posty, zdjęcia i filmy nie pojawiały się zbyt rzadko, bo wówczas followersi przestaną się Tobą interesować i stracisz popularność. Publikuj kilka razy w tygodniu w ustalone dni, które mogą być różne na każdym z portali społecznościowych, np. Facebooku i Instagramie, dzięki temu ich użytkownicy stale będą widzieli, co robisz, ale nie zniechęci ich zbyt duża liczba informacji.  


Like Instagram


4. Nie masz dobrego wizerunku

To jeden z głównych błędów popełnianych przez początkujących blogerów na Instagramie. Choć może Ci się wydawać, że wystarczy dodawać dużo ładnych według Ciebie zdjęć i Twój profil będzie estetyczny – to za mało. Pamiętaj, że użytkownicy Instagrama czy Facebooka poszukują rzeczy nie tylko ładnych, ale także dobrze skomponowanych, harmonijnych a jednocześnie oryginalnych – dlatego popularnością cieszą się profile utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej, pełne ciekawych ujęć. Nie dodawaj zdjęć bez wcześniejszego planu, unikaj słabej jakości fotografii, używaj filtrów z umiarem, a followersi docenią Twój profil. Stosuj się do tych wskazówek, a liczba lajków i udostępnień wzrośnie.


5 rzeczy, których nie robić na instagramie


5. Za dużo treści promocyjnych/ za dużo prywatnych

Niezależnie od tego, czy prowadzisz prywatne konto, czy Twój profil jest miejscem promocji dla innej działalności, którą wykonujesz – zachowaj równowagę. Followersi chcą Cię poznać z wielu stron – zobaczyć zarówno to jak pracujesz, jak i Twoje życie od kuchni. Nie publikuj zbyt wiele treści jednego rodzaju, bo profil zmieni się w nachalną reklamę, albo znudzi Twoich fanów natłokiem prywatnych informacji. Raz na jakiś czas pokaż jak pracujesz nad nowym filmem, albo sesją zdjęciową, innym razem przedstaw swój dzień lub to, co robisz w danej chwili.


Polubienia Instagram


Czy udało Ci się zrobić rachunek swojej instagramowej działalności? Jeśli nie popełniasz żadnego z tych błędów – brawo, masz duże szanse na zyskanie popularności. Jeśli zdarzało Ci się robić coś nie tak – wiesz już, jak tego uniknąć i możesz z powodzeniem przystąpić do intensywnej pracy nad zwiększeniem ruchu na Twoim profilu

 


Zastanów się, czego Ci brakuje – czy potrzebujesz nowych polubień lub wyświetleń, a może zupełnie nowych fanów, aby ożywić profil? Bfame wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom i oferuje wszystko to, czego potrzebujesz, przetestuj działanie strony – wklej link do swojego zdjęcia, patrz jak pojawiają się pod nim nowe lajki i ciesz się swoim sukcesem. Już teraz kup like Instagram lub follow Instagram