Jak prowadzić stronę na Facebooku? 7 Sprawdzonych metod

Jak prowadzić facebookowy fanpage? 7 sprawdzonych metod 


Posiadanie fanpage’a procentuje na wielu polach, dlatego warto poświęcić czas na stworzenie przemyślanego profilu swojej działalności na Facebooku. Magiczna siódemka sprawdzonych tricków pomoże Ci zaplanować, jak skutecznie prowadzić fanpage i zyskać popularność, dzięki działalności na różnych portalach społecznościowych.


Łącz konta

Z pewnością prowadzisz profile na co najmniej dwóch lub trzech portalach społecznościowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś jako youtuber umieścił na swoim  facebookowym fanapge’u link do własnej składanki na Spotify – Twoi fani z pewnością chętnie posłuchają przy jakiej muzyce lubisz się relaksować, czy poznają dźwięki, które towarzyszą Ci przy pracy. Umieszczaj na fanpage’u linki do nowych filmów, zdjęć lub wpisów na blogu – to darmowa reklama, jakiej nie zyskasz nigdzie indziej.


Zapraszaj do polubienia

Pamiętaj, że siła Twojego fanpage’a to ilość lajków, więc wysyłaj znajomym zaproszenia do polubienia strony. Zapraszaj do lajkowania strony także osoby, które polubiły jakieś Twoje zdjęcie lub post – jeśli zainteresowała ich jedna Twoja aktywność, być może zechcą zobaczyć ich więcej. Możesz także szybko wkroczyć do facebookowego świata i ominąć żmudny proces zbierania lajków. Z pomocą bfame zyskasz na start dużą liczbę polubień, dzięki czemu Twój profil zwiększy zasięg. Przejdź do zakładki "Nowe Zamówienie" i wybierz polubienia strony na Facebooku.


Korzystaj z automatycznej odpowiedzi

To rozwiązanie, na którym skorzystasz zarówno Ty, jak i Twoi fani. Wszyscy piszący poczują się dobrze potraktowani, jeśli dostaną odpowiedź zwrotną, że ich pytanie do Ciebie dotarło i otrzymają odpowiedź, Ty natomiast zyskasz czas na odpisanie.Używaj planera postów

Nie wszystkie aktywności da się przewidzieć, istnieją jednak typy postów, które z powodzeniem możesz zaplanować wcześniej – życzenia okazjonalne, wpisy rozrywkowe i reklamowe. Jeśli przygotujesz je z wyprzedzeniem i ustalisz czas publikacji, zyskasz więcej czasu na bieżącą aktywność, udostępnianie trendów, odpowiadanie na komentarze i zamieszczanie wpisów komentujących aktualne wydarzenia. 


Organizuj konkursy

Dobrą metodą na przyciągnięcie publiczności i zdobycie lajków jest konkurs – zaproponuj swoim fanom wymyślenie zabawnego tytułu dla kolejnego posta, tematu nowego filmu lub wybierz osobę, która zrobi najładniejsze zdjęcia i umieść je na swoim profilu. Jeśli zaangażujesz odbiorców w aktywność, oni udostępnią Twój post i trafi on także do ich znajomych, a Ty zdobędziesz nowe polubienia. Bądź aktywny

Dbaj, by ruch na Twojej stronie nie ustawał, staraj się codziennie udostępniać ciekawy status, mem lub zdjęcie a kilka razy w tygodniu dłuższy post, organizuj wydarzenia i zapraszaj na nie swoich fanów. Komentuj posty innych użytkowników i udostępniaj je, a odwdzięczą Ci się tym samym. Na bfame możesz także wybrać zakup wyświetleń, co da Ci pewność, że Twój post nie pozostanie bez echa. 


Prowadź transmisje na żywo

Transmisje to idealna metoda na połączenie różnych obszarów Twojej działalności – możesz pokazać jak pracujesz nad nowym filmem, zdjęciami lub grafiką. 


live na facebook


Cokolwiek robisz, zaprezentuj to swoim fanom lub przedstaw swój dzień czy zabawną sytuację, która Cię spotkała. Reklamuj swoją transmisję z wyprzedzeniem, żeby zbudować hype, zadbaj o jej opis i zapytaj o opinie po emisji.

 

7 uniwersalnych rad, które mówią, jak poprowadzić dobry fanpage, to świetny początek facebookowej działalności. Pamiętaj, że najważniejsze, to dbanie o stały ruch na Twojej stronie – zdobywaj lajki i wyświetlenia, gromadź fanów i utrzymuj z nimi kontakt. 

Możesz ułatwić sobie to zadanie, korzystając z bfame, które obsługuje wszystkie najważniejsze portale społecznościowe. Wiemy, że potrzebujesz wsparcia na wielu polach, dlatego dajemy Ci do wyboru kilkanaście opcji zakupu promowania postów, filmów i zdjęć – z nimi zawsze będziesz mieć pewność, że to, co publikujesz zostanie zauważone. Chcesz zwiększyć zasięg filmów na fb? Kliknij: wyświetlenia filmu facebook.