Jak się wybić na Instagramie?

5 kroków, dzięki którym osiągniesz sukces na Instagramie


W jaki sposób najpopularniejsi Instagramowi blogerzy osiągają swoje sukcesy? Wpływa na to wiele czynników, ale jednym z najważniejszych są skuteczne, regularne i przemyślane działania promocyjne. 


W jaki sposób szybko pokonać drogę od zera do blogera i cieszyć się rosnącą popularnością oraz czerpać zyski z dużej liczby followersów obserwujących Twój profil? Poniżej prezentujemy 5 zasad, które pomocą Ci wystartować na Instagramie i rozpocząć swoją podróż do internetowej sławy. 


1. Napisz dobre BIO

Co to jest BIO? Pod tym skrótem kryje się opis Twojego profilu, czyli informacje, które odwiedzający zobaczą jako pierwsze, tuż pod zdjęciem profilowym. 

Oczywiste jest, że w czasie przeglądania dziesiątków profili uwaga użytkowników Instagrama jest rozproszona – jeśli więc chcesz, żeby Twój profil był tym, który spowoduje zatrzymanie scrollowania i skupi na sobie uwagę – zadbaj o ciekawy i precyzyjny opis tego, czym się zajmujesz. 

Jak się wybić na instagramie? Bfame.pl


BIO nie może być zbyt długi, ponieważ wówczas nikt go nie przeczyta, odpowiednia długość to 3 linijki. W nim zawrzesz najważniejsze informacje o sobie: imię lub pseudonim, krótki opis tego, czemu będzie poświęcony Twój profil lub link do bloga, kanału na YouTube czy strony internetowej, które prowadzisz. BIO to Twoja instagramowa wizytówka, więc przedstaw się tak, jak chcesz być odbierany – napisz coś zabawnego, umieść w nim inspirujący cytat lub opisz siebie za pomocą kilku słów kluczy. 


2. Lajki i obserwatorzy Instagram - Jak ich zdobyć ?

Choć setki komentarzy: „like4like” i „follow4follow” mogą brzmieć jak nudne błaganie o lajki, pokazują jak wielka jest siła instagramowych fanów, których społeczność zapewnia ruch na Twoim profilu. Nie uda Ci się stworzyć rozbudowanej sieci kontaktów na portalu społecznościowym, jeśli nie będziesz aktywnie uczestniczyć w jego życiu – komentować, subskrybować, śledzić i lajkować. Gromadzenie fanów to długi i żmudny proces, wymaga cierpliwości, szeroko zakrojonych działań reklamowych i zdolności komunikacyjnych. Jedną ze skutecznych metod wsparcia dla początkujących instargamerów często okazuje się kupienie lajków i followersów, ale –aby zapewnić sobie solidną społeczność obserwujących – unikaj kupowania lajków z niepewnych źródeł. Korzystaj z zaufanych stron, które oferują jasne zasady i proste formy płatności. Dzięki bfame możesz sprawdzić, czy to naprawdę działa –  w promocji dla nowych użytkowników zyskujesz 100 lajków za darmo – wystarczy, że wkleisz link do swojego zdjęcia do okna na naszej stronie. Twoje lajki pojawią się pod wybranym zdjęciem w ciągu (jakiś przedział czasu na realizację zlecenia, macie? – jak nie to bez tego zdania). Nowe polubienia są dla Twojego profilu zastrzykiem energii, generują ruch i zwiększają klikalność – każda aktywność na Twoim profilu zbliża Cię do sukcesu. Jeśli nie chcesz czekać na niepewne efekty swoich działań promocyjnych, możesz szybciej zbudować popularność, wykorzystując bfame, aby na start zapewnić sobie przewagę nad konkurencją. 

Lajki, polubienia, serduszka Instagram - bfame


3. Pokaż, że to co robisz jest wyjątkowe 

Choć brzmi to banalnie, ludzie przeglądający Instargama każdego dnia poszukują rzeczy nie tylko ładnych, estetycznie wyglądających i zgodnych z aktualnymi trendami, ale także zabawnych i oryginalnych. 

Zdjęcia na instagramie - obserwatorzy i fani Instagram

Udostępniaj zdjęcia pokazujące Ciebie w zabawnych sytuacjach – pokaż, że masz dystans i poczucie humoru – to przyciągnie fanów. Jeśli prowadzisz lifestyle’owy profil i nie posiadasz oryginalnego hobby, staraj się od czasu do czasu opublikować zdjęcie wykonane z nietypowej perspektywy, oryginalną grafikę, niecodzienne ujęcie zwykłych przedmiotów lub fotografię z filtrem innym niż zwykle stosujesz.


4. Bądź systematyczny i konsekwentny 

Zaczynając swoją przygodę z Instagramem musisz przygotować się na systematyczne działania. Najlepiej planuj kilkanaście postów wstecz – przygotowuj zdjęcia i opisy, myśl o tym jak będą się ze sobą komponować. 

Obserwatorzy, fani i follow Instagram

Nie możesz dopuścić do sytuacji, w której zapomnisz o dodaniu posta w natłoku innych obowiązków – zadecyduj i wybierz jeden dzień, w którym będziesz publikować i rób to konsekwentnie. Twoi fani przyzwyczają się do tego i będą czekać na Twoje zdjęcia i wpisy. Pamiętaj także o szybkim reagowaniu na komentarze – możesz odpowiadać na nie na bieżąco, lub jeśli brakuje Ci czasu, wyznaczyć kilka godzin w ciągu dnia, w których będziesz się kontaktować z fanami.
Kontrolowanie ruchu na Twoim profilu, komentowanie zdjęć innych użytkowników to ważne elementy, które pozwolą Ci zbadać potrzeby swoich fanów i dowiedzieć się jakich treści oczekują, co im się podoba i co możesz im dać w odpowiedzi na ich potrzeby. 


5. Dbaj o estetykę

Instagram to jedno z ładniejszych i przyjemniejszych mediów społecznościowych, każdy może zostać fotografem – nawet bez specjalistycznych narzędzi – i dzielić się codziennie utrwalonymi w kadrze migawkami. Jakie zdjęcia cieszą się największą popularnością? Ładne! 

Instagram - jak się wybić?

Mnogość aplikacji do obróbki zdjęć, które zapewniają dość profesjonalne efekty małym nakładem pracy, sprawia, że przygotowanie estetycznych fotografii może Ci zająć zaledwie kilka minut. Kluczem do sukcesu jest wybór spójnej koncepcji – ustal w jakiej kolorystyce będę kolejne dodawane przez Ciebie zdjęcie, jak będą się ze sobą komponować, czy odpowiadają sobie tematycznie. Stosuj filtry z umiarem – wybierz jeden lub dwa dość naturalne i używaj ich jako swojej ,,metki”, po której fani rozpoznają zdjęcia z Twojego profilu. 

 

Lista wskazówek, brzmiąca jak recepta na sukces, to nie wszystko, czego potrzeba, aby go odnieść. Dobry start to systematyczność, kreatywność i bezkompromisowość.  Zamiast zastanawiać się – działaj. Setki wyjątkowych kandydatów na blogerów zrezygnowały z kariery, ponieważ nie udało im się zgromadzić grupy fanów i ich przekaz trafiał w próżnię. Zorganizuj swój profil z pomysłem, baw się wizerunkiem i pomóż sobie w zdobywaniu popularności. Wybierając bfame możesz się przekonać, że dane przez nas wskazówki, wsparte działaniem, przynoszą szybkie i skuteczne rezultaty. Raz kupione lajki nie znikną, ale będą stale pracować na Twój sukces. Obserwując rosnące słupki aktywności na Twoim fanpage’u, coraz większą liczbę followersów i lajków zobaczysz, że małym kosztem możesz osiągnąć świetne rezultaty i zaoszczędzić czas, aby przeznaczyć go na przygotowanie nowych zdjęć i postów. Obserwatorzy, like, wyświetlenia Instagram - Zdobądź ich teraz!