Jak zrobić dobre zdjęcie na Instagrama / Facebooka ?

Jak zrobić dobre zdjęcie na Instagrama / Facebooka ?


W mediach społecznościowych mówimy do siebie obrazami – zdjęcia i filmy zdominowały komunikację między użytkownikami Facebooka i Instagrama. YouTube i TikTok promują natomiast przekaz video. 

Posty, które zawierają jakiś obraz: zdjęcie lub film są dużo częściej czytane i udostępniane niż te, w których znajduje się tylko tekst. Czy są zatem jakieś reguły, dzięki którym nasze zdjęcia i filmy zrobione w odpowiedni sposób zyskają rozgłos i polubienia na Facebooku i Instagramie? Spójrz na poradnik bfame i skorzystaj ze sprawdzonych metod. 


Rób zdjęcia na zapas

Każdy użytkownik mediów społecznościowych wie, jak wiele potrafi zdziałać ładne zdjęcie udostępnione w odpowiedniej chwili. Idąc za tą radą, zbieraj dobre ujęcia! Kiedy widzisz coś ładnego, robisz ciekawą rzecz wartą uwiecznienia lub trafiasz na słodkiego zwierzaka, malowniczy krajobraz, kolorowe jedzenie – fotografuj! Baza zdjęć, którą zgromadzisz przyda Ci się, kiedy nie będziesz mieć czasu na robienie nowych. 


Dobre zdjęcia na Instagrama Facebooka


Publikuj tylko dobre zdjęcia

Twoi fani chcą oglądać ładnie wyglądające fotografie, widzieć szczegóły każdego ujęcia, dlatego nie dodawaj zdjęć słabej jakości lub źle przyciętych albo niedoświetlonych czy prześwietlonych.


Like i Follow Instagram - Bfame


Zachowaj równowagę

Nie publikuj zbyt wielu zdjęć jednej rzeczy. Nawet jeśli Twój profil lub fanpage jest tematyczny, staraj się zachować umiar i pokazać różne aspekty swojej pracy. Followersi zainteresują się Tobą, będą lajkować i komentować, jeśli zaspokoisz ich głód nowości. Jeżeli chcesz szybciej zwiększyć ilość like i follow na Instagram, przejdź do zakładki "Nowe Zamówienie" i wykorzystaj potencjał z Bfame.pl


Stosuj filtry z umiarem

Wiele aplikacji do obróbki zdjęć na smartfonie oferuje szeroką gamę filtrów. Warto korzystać z nich rozsądnie i wybrać motyw przewodni, dzięki któremu fani zawsze rozpoznają zdjęcia z Twojego profilu. Stosuj jasne kolory, które dobrze się kojarzą, bo dają wrażenie spokoju i ładu. Raz na jakiś czas zaskocz jednak followersów nietypowym zdjęciem, którym pokażesz, że umiesz przygotować wpis w każdym stylu i nie ograniczasz się do jednej estetyki. 


Jak zrobić dobre zdjęcie na Instagrama i Facebooka?


Zadbaj o spójność

Myśl o Instagramie jako o palecie barw, zdjęcia, które publikujesz muszą dobrze wyglądać obok siebie, tak aby oglądający zechcieli zobaczyć ich kilka – wówczas zostawią pod nimi lajki i pozytywne komentarze. Aby sprawdzić, czy zdjęcia dobrze wyglądają obok siebie, użyj odpowiedniej aplikacji, która pozwoli Ci ocenić jak Twoje fotografie wyglądałyby na Instagramie w otoczeniu innych zdjęć. 


Fani i Obserwujący Instagram


Staraj się dobierać kolory filtrów, które dobrze ze sobą współgrają i nie różnią się zbyt mocno, nie mieszaj zbyt wielu rażących kolorów, aby nie tworzyć wrażenia chaosu. 
Baw się kadrem – Traktuj każde ze swoich zdjęć wyjątkowo – obrabiaj je w odpowiedni sposób, opisz, zadbaj o hashtagi, dzięki którym będzie można je wyszukać. Staraj się nie znudzić fanów powtarzaniem motywów na zdjęciach i publikowaniem zbyt wielu fotografii z jednego, tego samego ujęcia. 


Stosuj różnorodne kadry

Wykorzystaj perspektywę lotu ptaka – poukładaj wszystkie rzeczy na płaskiej powierzchni i sfotografuj je z podwyższenia, innym razem skup się na detalu, baw się ostrością oraz elementami pierwszego planu i tła.

Kiedy wiesz już, jak przygotować swoje zdjęcia na Facebooka i Instagrama, musisz pomyśleć o ich udostępnianiu. Kolejnym krokiem jest dopilnowanie, by Twoje dobrze zrobione zdjęcia dotarły do stałych followersów i nowych odbiorców. Możesz o to zadbać, używając hashtagów i opisów zdjęć. Kiedy Twoje fotki pojawią się w wynikach wyszukiwania, już niewiele dzieli je od zyskania polubień. Aby zapewnić zdjęciu dobry start na portalach społecznościowych, możesz także wkleić link do niego na stronie bfame i odebrać swoje 100 darmowych lajków na start. Kiedy już wykorzystasz darmową promocję, możesz nadal kupować usługi przechodząc w zakładkę Nowe Zamówienie i wybierając np. like Instagram lub follow Instagram


Każde zdjęcie, któremu pomożesz w ten sposób dotrzeć do odbiorców na Facebooku czy Instagramie ma dużo większe szanse by zostać zauważone. Dobrym sposobem na zwiększenie zasięgu Twoich zdjęć jest również oznaczanie innych osób i publikowanie w godzinach największej aktywności na danym portalu. Wypróbuj każdy z tych sposobów i łącz je, żeby osiągnąć zamierzony efekt i zyskać popularność.