Logo Bfame Czarne
Czy Twitter Blue to cenna inwestycja?

Twitter Blue wprowadza ekskluzywne funkcje poprawiające wrażenia z Twittera, ale może nie być odpowiedni dla wszystkich. Po przejęciu Twittera przez Elona Muska wprowadzono znaczące zmiany, w tym wprowadzenie Twitter Blue, który oferuje nowe funkcje po zwiększonych kosztach.

Czy Twitter Blue jest wart inwestycji?

Zrozumienie Twitter Blue:
Twitter Blue zapewnia użytkownikom dwie główne korzyści: możliwość wyróżnienia konta niebieskim lub złotym znacznikiem wyboru (dla firm) oraz dostęp do ekskluzywnych funkcji i korzyści. Aby korzystać z tych korzyści, użytkownicy są zobowiązani do uiszczenia miesięcznej opłaty w wysokości 11 USD dla użytkowników iOS i 8 USD dla użytkowników Internetu. Warto zauważyć, że Twitter Blue jest obecnie dostępny w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii, a na razie nie ma Androida w Google Play.
twitter blue

Ocena wartości Twitter Blue:
Przy ustalaniu, czy Twitter Blue uzasadnia wydatek, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najpierw oceń swój poziom zaangażowania na Twitterze-niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym użytkownikiem, czy bardzo aktywnym uczestnikiem. Po drugie, rozważ główny cel korzystania z Twittera. Na koniec zapoznaj się z dostępnymi alternatywnymi opcjami.

Zagłębimy się w funkcje oferowane przez Twitter Blue, zanim dojdziemy do wniosku.

 1. Niebieskie i Złote znaczniki wyboru:
  Jeśli chcesz zwrócić uwagę na swoje tweety, obietnica nadania priorytetu tweetom zweryfikowanych użytkowników może zapewnić znaczną wartość. Ta funkcja jest szczególnie istotna dla osób publicznych i firm, które chcą promować swoje poglądy lub produkty.
 2. Edytuj Tweety:
  Długo oczekiwana funkcja edycji pozwala użytkownikom wprowadzać nieograniczone zmiany w swoich tweetach w ciągu pierwszych 30 minut od opublikowania. Rozwiązuje to długotrwałą frustrację użytkowników, którzy często publikują tweety lub długie wątki.
 3. Cofnij Tweety:
  Opcja cofnij Tweet wprowadza opóźnienie przed opublikowaniem tweeta, co może potencjalnie spowolnić korzystanie z Twittera. Niektórzy użytkownicy mogą preferować wyłączenie tej funkcji.
 4. Foldery Zakładek:
  Możliwość tworzenia zorganizowanych folderów zakładek jest niezbędna do archiwizacji ważnych tweetów, ułatwiając łatwe pobieranie do wykorzystania w przyszłości.
 5. Najlepsze Artykuły:
  Jeśli korzystasz z Twittera do konsumpcji treści i bycia na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, wyłączny dostęp do najważniejszych artykułów omawianych lub udostępnianych przez Twoją sieć może być cenną funkcją.
 6. Zdjęcia profilowe NFT:
  Dla entuzjastów kryptowalut opcja dostosowania profilu na Twitterze za pomocą NFT pozwala pokazać swoje zainteresowanie światem kryptowalut.
 7. Personalizacja:
  Twitter Blue umożliwia zmianę kolejności ikon interfejsu i modyfikację koloru interfejsu, zapewniając superużytkownikom wygodny sposób dostosowywania ich doświadczenia i ustalania priorytetów często używanych funkcji, a także mając estetyczne wybory.
 8. Dłuższe Przesyłanie Wideo:
  Dzięki Twitter Blue możesz przesyłać do sześćdziesięciu minut filmy Full HD (1080p). Ta funkcja jest niezwykle korzystna dla twórców treści, firm i osób publicznych, które polegają na Twitterze jako podstawowej platformie komunikacyjnej.

Wyzwania związane z Twitter Blue:
Kilka kwestii umniejsza ogólną wartość Twitter Blue:

 1. Utrata Znacznika Wyboru:
  Subskrybenci mogą tymczasowo stracić znacznik wyboru, gdy zmienią uchwyt, nazwę wyświetlaną lub zdjęcie profilowe. Może to być szczególnie niewygodne, zwłaszcza podczas kampanii promocyjnych. Ponadto ci, którzy zostali zweryfikowani przed zaangażowaniem Elona Muska, ostatecznie stracą znacznik wyboru na stałe i będą musieli zapłacić, aby go przywrócić.
 2. Wymóg Numeru Telefonu:
  Aby uzyskać weryfikację, użytkownicy muszą połączyć swoje konto z numerem telefonu. Chociaż Twitter twierdzi, że jest to środek zwalczania podszywania się, pojawiają się obawy dotyczące bezpieczeństwa osobistego, szczególnie biorąc pod uwagę historię incydentów hakerskich na Twitterze.
 3. Ogłoszenia:
  Twitter Blue nie eliminuje reklam, a reklamy polityczne powracają, co może frustrować niektórych użytkowników. Subskrypcja obiecuje tylko 50% redukcję reklam. Biorąc pod uwagę płatność za usługę, włączenie reklam rodzi pytania o zakres, w jakim powinny one być część pakietu abonamentowego.

Czy Twitter Blue Jest Tego Wart?
Dla zwykłych użytkowników Twittera miesięczna opłata w wysokości 8 lub 11 USD może nie być konieczna, chyba że Twitter Blue oferuje całkowicie wolne od reklam doświadczenie lub rewolucyjne ulepszenia algorytmiczne, które znacznie poprawiają wrażenia z Twittera.

Jednak dla firm lub superużytkowników, którzy spędzają dużo czasu na Twitterze, koszt staje się znikomy, a Ekskluzywne funkcje oferowane przez Twitter Blue sprawiają, że jest to opłacalna inwestycja.

Categories: Twitter
Dodaj komentarz