Logo Bfame Czarne
Jak korzystać z Twittera bez Konta: krótki przewodnik

Powszechna popularność Twittera przyciąga różnorodne grono użytkowników,od profesjonalistów po artystów. Chociaż jest to doskonała platforma do śledzenia ulubionych osobowości i bycia na bieżąco z wiadomościami, nie każdy chce założyć konto na Twitterze tylko po to, aby przeczytać kilka tweetów.

Na szczęście Otwarta natura Twittera pozwala odkrywać mikroblogową sieć społecznościową bez rejestracji. Możesz uzyskać dostęp do wielu części Twittera bez konta, ale niektóre funkcje wymagają zalogowania się, w tym:

  • Następujące konta, aby utworzyć spersonalizowaną oś czasu.
  • Publikowanie własnych tweetów.
  • Interakcja z tweetami poprzez odpowiadanie, polubienie i retweetowanie.
  • Korzystanie z zakładek Media i Polubienia do filtrowania tweetów w profilu użytkownika.

Warto zauważyć, że Twitter nie obsługuje już subskrypcji tweetów przez SMS, więc nie jest to realna metoda korzystania z Twittera bez logowania.

Ponadto bez konta nie możesz korzystać z aplikacji mobilnej Twitter na Androida lub iPhone ’ a, ponieważ monituje o zalogowanie się po otwarciu. Możesz jednak skorzystać z większości poniższych wskazówek w telefonie, używając zamiast tego przeglądarki mobilnej. Po prostu otwórz Twittera w Chrome, Safari lub innej przeglądarce—rozważ użycie okna incognito, jeśli jesteś już zalogowany.

Gdy odwiedzasz stronę główną Twittera w przeglądarce na komputerze bez logowania, może pojawić się monit o zalogowanie się przed zezwoleniem na dalszy dostęp. Zapewnimy jednak alternatywne metody poruszania się po tym. Przed kontynuowaniem zapoznaj się z niezbędnymi wskazówkami na Twitterze dla początkujących.

Przeglądaj treści Twittera bez Konta, zaczynając od strony Twitter Explore. Karta dla Ciebie wyświetla popularne tematy w różnych kategoriach. Kliknięcie tematu ujawnia powiązane tweety i konta powiązane z tym tematem.

Użyj zakładek u góry, aby wybrać konkretne interesujące tematy, takie jak Wiadomości, Sport lub Rozrywka. Każda zakładka przedstawia najważniejsze historie w tym obszarze, które możesz kliknąć, aby uzyskać więcej informacji.

Jeśli chcesz po prostu nadążyć za popularnymi tematami na Twitterze, ta metoda pozwala to zrobić bez tworzenia konta.

Aby uzyskać bardziej wszechstronny widok popularnych wiadomości na Twitterze, możesz wypróbować witryny innych firm, które wyróżniają się agregacją popularnych hashtagów. Te witryny również nie wymagają konta:

  • Trends24: ta strona zapewnia co godzinę aktualizowaną listę najpopularniejszych tematów na Twitterze w ciągu ostatnich 24 godzin. Kliknięcie tematu powoduje zmiany jego popularności w ciągu dnia i możesz uzyskać dostęp do większej liczby informacji lub wyświetlić je bezpośrednio na Twitterze. Menu rozwijane u góry umożliwia filtrowanie według kraju, z domyślnym widokiem na całym świecie.
  • GetDayTrends: tutaj możesz sprawdzić najpopularniejsze tematy i hashtagi z poprzedniego dnia. Możesz zbadać, jak ich popularność ewoluowała w czasie lub w różnych regionach. Lista zawiera również selektor daty u góry, aby uzyskać dostęp do przeszłych danych. Po prawej stronie znajdziesz najdłuższe popularne hashtagi oprócz najlepszych.

Te witryny innych firm oferują wygodny sposób na bycie na bieżąco z popularnymi tematami Twittera bez konieczności posiadania konta.

Przeglądaj Twittera Bez Logowania
Jeśli szukasz określonych treści na Twitterze, pasek wyszukiwania znajdujący się u góry strony Eksploruj jest cennym narzędziem, z którego możesz korzystać bez konieczności logowania. Wystarczy wpisać nazwę użytkownika, temat lub inne słowo kluczowe, a Twitter dostarczy odpowiednie sugestie.

Twitter wyświetli historie i konta pasujące do dowolnego wprowadzonego słowa. Kliknięcie historii dostarczy więcej informacji na jej temat lub możesz nacisnąć Enter, aby wyszukać określony termin.

Pamiętaj o sile hashtagów na Twitterze, które ułatwiają znajdowanie tweetów związanych z określonym tematem. Możesz także wyszukiwać użytkowników za pomocą ich nazwy użytkownika@.

Domyślnie wyniki wyszukiwania będą sortowane na podstawie popularności w górnej zakładce. Możesz jednak przełączyć się na najnowszą kartę za pomocą kart u góry, jeśli zamiast tego wolisz sortować według czasu. Karta osoby pokaże konta pasujące do wyszukiwanego hasła, podczas gdy karty Zdjęcia i filmy filtrują wyniki, aby wyświetlać tylko tweety zawierające Multimedia.

Skorzystaj z wyszukiwania zaawansowanego na Twitterze
Zaawansowana funkcja wyszukiwania na Twitterze to niezwykle przydatne narzędzie, które, co zaskakujące, nie wymaga konta, aby uzyskać dostęp. Dzięki licznym opcjom możesz zawęzić wyszukiwanie i zlokalizować określone tweety lub użytkowników, Jeśli domyślne wyszukiwanie nie przyniesie pożądanych rezultatów.

Wyszukiwanie zaawansowane umożliwia sortowanie wyników na podstawie słów kluczowych lub fraz, dołączanie hashtagów, filtrowanie według języka, określanie kont, które wysłały lub zostały wymienione w tweetach, ograniczanie wyników według czasu, a nawet ustawianie minimalnej liczby polubień lub retweetów.

Po zapoznaniu się z korzystaniem z wyszukiwania zaawansowanego okaże się, że jest to proste, ale potężne narzędzie, z którego mogą skorzystać zarówno użytkownicy Twittera, jak i osoby niebędące użytkownikami.

Czytaj tweety od określonego użytkownika bez Konta
Możesz czytać czyjeś tweety na Twitterze bez konieczności posiadania konta. Po prostu odwiedź ich stronę profilu, aby uzyskać dostęp do ich tweetów. Pamiętaj jednak, że jeśli ktoś ma konto prywatne, nie będziesz mógł wyświetlić jego profilu. Bez własnego konta nie możesz poprosić o ich śledzenie.

Aby znaleźć konkretnego użytkownika na Twitterze, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania wspomnianej powyżej lub przeprowadzić wyszukiwanie w Google jego profilu. Wystarczy wpisać „[osoba] Twitter” w pasku wyszukiwania i łatwo zlokalizować ich konto.

Wyszukiwanie w Google jest często wygodniejsze niż wyszukiwanie na Twitterze, ponieważ nie każdy używa swojego prawdziwego imienia i nazwiska do obsługi Twittera. Wyszukiwarka Google z większym prawdopodobieństwem zapewni lepsze wyniki.

Po znalezieniu uchwytu Twittera użytkownika możesz dodać zakładkę do jego strony profilu w przeglądarce, aby uzyskać łatwy dostęp w przyszłości. Alternatywnie, jeśli wolisz kanały RSS, możesz użyć RSS.aplikacja do tworzenia kanału ze strony na Twitterze.

Ponadto kliknięcie nazwy użytkownika w dowolnym miejscu na Twitterze spowoduje bezpośrednie otwarcie jego strony profilu, umożliwiając przeglądanie większej ilości treści z kont, które Cię interesują.

Śledź listy na Twitterze, aby uzyskać dostęp do wielu kont
Listy na Twitterze oferują możliwość śledzenia wielu kont zgrupowanych razem, umożliwiając przeglądanie tweetów od różnych osób w jednej dogodnej lokalizacji. Wspaniałą wiadomością jest to, że możesz uzyskać dostęp do list na Twitterze i śledzić je nawet bez logowania.

Listy na Twitterze pozwalają być na bieżąco z konkretnymi społecznościami na Twitterze, które są zgodne z Twoimi zainteresowaniami. Na przykład konto @ Verified ma listę na Twitterze z olimpijczykami.

Bez konta możesz śledzić tylko listy publiczne, ponieważ nie możesz tworzyć własnych list ani uzyskiwać dostępu do list prywatnych utworzonych przez inne osoby. Jeśli jesteś zalogowany, Twitter udostępnia funkcję wyszukiwania List, ale odkrywanie list bez Konta może być trudniejsze. Możesz wypróbować narzędzie wyszukiwania List na Twitterze ScoutZen, aby znaleźć listy odpowiadające Twoim preferencjom.

Korzystaj z funkcji Twittera, nawet bez Konta
Dzięki tym wskazówkom i narzędziom możesz w pełni wykorzystać Twittera, nawet jeśli nie masz konta. Pozwalają ci pozostać zaangażowanym w treści, które są dla Ciebie ważne, bez przytłoczenia niekończącymi się tweetami

Categories: Twitter
Dodaj komentarz