Logo Bfame Czarne
Instagram poprawia edycję bębnów, analitykę

Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie? Publikuj w odpowiednich godzinach!

Chcesz dotrzeć do jak największej liczby odbiorców na Instagramie? Kluczem do sukcesu jest publikowanie postów w optymalnych godzinach. W ten sposób zyskasz pewność, że Twoje zdjęcia nie znikną wśród dziesiątek innych treści. Kiedy najlepiej dodawać zdjęcia na Instagramie? Sprawdźmy!

Najlepsze godziny na publikowanie postów na Instagramie

Aby zwiększyć zasięg swoich postów na Instagramie, zwróć uwagę na godziny publikacji. Najlepsze pory dnia mogą różnić się w zależności od dnia tygodnia, ponieważ użytkownicy korzystają z Instagrama o różnych porach. Przykładowo, w piątkowe i sobotnie wieczory aktywność jest mniejsza niż w sobotnie poranki czy niedzielne popołudnia. Jakie godziny są najlepsze według ekspertów? Oto zalecane pory:

  • Lunch (11:00-13:00)
  • Wieczór (19:00-21:00)
  • Po południu (14:00-15:00)

Szczegółowy harmonogram publikacji na Instagramie

Analiza zachowań użytkowników Instagrama pokazuje, że największą ilość interakcji otrzymują posty publikowane:

  • Poniedziałki: 11:00-17:00
  • Wtorki: około 5:00 oraz 9:00-18:00
  • Środy: około 5:00, 11:00 i 15:00
  • Czwartki: około 5:00, 11:00 oraz 15:00-16:00
  • Piątki: około 5:00 oraz 9:00-16:00
  • Soboty: około 11:00
  • Niedziele: 10:00-14:00

Dlaczego te godziny są kluczowe?

Te konkretne godziny wynikają z codziennych nawyków użytkowników. Wiele osób sięga po telefon zaraz po przebudzeniu, jednak poniedziałkowe poranki są zazwyczaj bardziej intensywne, co skutkuje niższą aktywnością. Okolice lunchu, pora obiadowa i późne popołudnie to kolejne momenty, kiedy użytkownicy mają czas na przeglądanie social mediów. W soboty popołudniu często jesteśmy zajęci, ale przed południem mamy chwilę na spokojną kawę i scrollowanie Instagrama.

Nie tylko godzina ma znaczenie

Pamiętaj, że liczy się nie tylko godzina, ale także dzień tygodnia. Aktywność użytkowników różni się w dni powszednie i w weekendy, a także w święta i wakacje. W dni świąteczne aktywność może być niższa, ponieważ spędzamy czas z rodziną, a w wakacje wiele osób publikuje treści z wyjazdów, podczas gdy inni robią sobie przerwę od Instagrama. Dlatego ważne jest, aby dostosować publikacje do specyfiki danego dnia.

Instagram poprawia edycję bębnów, analitykę

Podsumowanie

Zwiększenie zasięgu na Instagramie wymaga strategicznego podejścia do publikacji treści. Publikując posty w optymalnych godzinach i dniach, zyskasz większe zaangażowanie i dotrzesz do szerszego grona odbiorców. Monitoruj aktywność swoich obserwatorów i dostosowuj godziny publikacji, aby maksymalnie wykorzystać potencjał swojego konta.

Categories: Instagram
Dodaj komentarz