Logo Bfame Czarne
Instagram poprawia edycję bębnów, analitykę

Instagram niedawno wprowadził ekscytujące aktualizacje dla Reels, zapewniając twórcom nowe narzędzia do poprawy ich więzi z odbiorcami i uproszczenia tworzenia angażujących treści.

Reels Trends

Jednym z godnych uwagi dodatków jest Reels Trends hub, dostępny za pośrednictwem profesjonalnego Pulpitu nawigacyjnego na Instagramie. To centrum umożliwia użytkownikom odkrywanie popularnych piosenek, hashtagów i tematów, co czyni go nieocenionym źródłem badań i planowania. Sprawdzając rzeczywiste liczby związane z konkretnym utworem lub trendem, twórcy mogą podejmować świadome decyzje przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w trwających rozmowach.

Ulepszone wrażenia z edycji bębnów

Ponadto znacznie poprawiono wrażenia z edycji bębnów. Wcześniej edycja wideo, audio, naklejek i tekstu na rolkach wydawała się nieco uciążliwa. Jednak najnowsza aktualizacja pozwala użytkownikom wygodnie edytować te elementy na jednym ekranie. Wyrównywanie i synchronizacja różnych elementów szpuli stało się bardziej wizualne i płynne, podobnie jak popularne narzędzie CapCut w TikTok.

Aktualizacja Reels analytics

Aby zapewnić twórcom cenny wgląd w wydajność ich bębnów, Instagram wprowadził zaktualizowane funkcje analityczne. Obejmują one całkowity czas oglądania i średnie wskaźniki czasu oglądania dla każdej rolki. Te wskaźniki pomagają twórcom zrozumieć poziomy zaangażowania i zidentyfikować obszary, w których mogą być potrzebne silniejsze haki, aby utrzymać uwagę widzów. Dostęp do tych analiz jest łatwiejszy niż kiedykolwiek—po prostu dotknij naklejki View insights podczas przeglądania rolki, aby zagłębić się w szczegółowe analizy dla tej konkretnej treści.

Instagram ułatwił również śledzenie wpływu bębnów na wzrost obserwujących. Za każdym razem, gdy ktoś śledzi konto po obejrzeniu określonej rolki, właściciel konta otrzymuje powiadomienie. Ta funkcja pozwala twórcom określić, które Bębny rezonują z ich odbiorcami i skłania ich do tworzenia podobnych treści, aby zwiększyć zaangażowanie.

Reels gifts

Ponadto Instagram rozszerzył funkcję Reels gifts, która umożliwia wybranym twórcom zarabianie pieniędzy od odbiorców. Widzowie mogą kupować gwiazdki i używać ich do wysyłania wirtualnych prezentów twórcom. W zamian Instagram zapewnia twórcom udział w przychodach na podstawie liczby otrzymanych gwiazdek. Początkowo wprowadzony jako ograniczony test, prezenty są teraz rozszerzane na więcej rynków, w tym Australię, Kanadę, Francję, Meksyk, Nową Zelandię i Wielką Brytanię.

Co więcej, twórcy mają teraz możliwość uznania tych darów. Dotykając ikony serca obok imienia fana podczas przeglądania prezentów na rolce, twórcy mogą powiadomić i rozpoznać dawcę prezentu. Ta interakcja sprzyja silniejszemu poczuciu więzi między twórcami a ich fanami.

Dzięki tym ostatnim aktualizacjom Instagram umożliwia twórcom maksymalne wykorzystanie bębnów, zapewniając im cenne spostrzeżenia, ulepszone możliwości edycji i możliwości zarabiania na treściach poprzez prezenty.

Categories: Instagram
Dodaj komentarz